poniedziałek, 5 listopada 2018

Gozo - Marsalforn   Aby poznać wyjątkowy charakter Gozo nie wystarczy popłynąć tam na jeden dzień. Wówczas zobaczymy jedynie kilka migawek z pięknej wyspy, zaledwie otrzemy się o jej wyjątkowe zabytki i być może zjemy coś na szybko w pierwszej napotkanej knajpce dla turystów.
By choć w najmniejszym stopniu poczuć smak Gozo musimy zarezerwować sobie kilka dni.
Jeśli nie lubimy przemieszczać się z całym bagażem, warto wynająć apartament lub hotel w dowolnej części wyspy, który będzie stanowić naszą bazę wypadową. Gozo jest na tyle małe, że podróżowanie nie będzie stanowić żadnego problemu. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu, sieć autobusów jest tak dobrze rozwinięta, iż bez problemu dotrzemy w każde miejsce.
Świetną bazę wypadową na Gozo stanowi miasteczko Marsalforn i znajdujący się tam Marsalforn Studio Apartment. Jest to doskonale położone i dobrze wyposażone mieszkanie, w którym każdy turysta znajdzie wszystkie potrzebne sprzęty od tostera po żelazko. Pokój z aneksem kuchennym jest duży i jasny, a na ścianach podziwiać możemy obrazy autorstwa sympatycznego właściciela.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To get to know the unique character of Gozo, it is not enough to go there for one day. Then we will see only a few snapshots from this beautiful island and perhaps we will eat something quickly in the first encountered tourist restaurant.

To feel the taste of Gozo, we must reserve a few days.

If you do not like to travel with all your luggage, it is worth to rent an apartment or hotel in any part of the island that will be our base. Gozo is small enough that traveling will not be a problem. Even if we do not decide to rent a car, the bus network is so well developed that we can easily get to any place.

A great starting point for Gozo is Marsalforn with Marsalforn Studio Apartment. It is a perfectly located and well-equipped apartment, where every tourist will find all the necessary equipment from toaster to iron. The room with a kitchenette is large and bright, and on the walls you can admire the paintings by the friendly owner.


Marsalforn

 

Sadzawki solne nieopodal Marsalforn/Saltponds near Marsalforn

Mieszkanki Marsalforn co niedzielę grają w Bingo/Women of Marsalforn play Bingo every Sunday