piątek, 8 marca 2013

Ociupina magii

Jako, że w obecnych czasach nasze życie jest nieodłącznie związane z pośpiechem i samochodem, w swoich planach wycieczkowych warto wykluczyć ten środek transportu, na rzecz wszelkich innych. Ma być inaczej, niepowtarzalnie i jedynie w swoim rodzaju, a w samochodzie, w którym na co dzień spędzamy całe godziny, nie znajdziemy nawet ociupiny magii. Znów będzie tak samo. Pośpiech, zmęczenie, stanie w korkach, spory, kto prowadzi, nerwy z powodu radarów, innych kierowców i całej masy zwykłych samochodowych wrażeń. Znów ta sama muzyka, ta sama stacja radiowa. Będzie się trzeba skupić na drodze, a nie na bliskich i widokach wokół. Dlatego uwierzcie mi! Mimo XXI wieku, warto pokusić się o PKS, kolej, rower, a nawet autostop. Dacie radę, a wrażanie murowane do końca życia i jeden dzień dłużej. 
Na dalszych trasach sprawdza się samolot. W internecie mamy tyle dobrych wyszukiwarek, że znalezienie tanich biletów (nawet na dalekie loty) nie sprawia trudności. Wystarczy trochę „pogrzebać”, albo subskrybować w rozmaitych liniach lotniczych, które będą Wam przysyłać swoje okazje. 
Podróżując rodzinnie bez samochodu, przygoda zaczyna się od wyjścia z domu. Ma się czas na wspólne rozmowy, zabawy i gry. Warto zabrać karty, choćby Piotrusia :) I nie zapomnijcie, że Wasze pociechy uwielbiają "wariować".