piątek, 8 marca 2013

Bulwy i w dziesiątki

Gra w dziesiątki
Na kartce zapisujemy w rozsypance pulę liczb o 1 do 50 (lub więcej dla podniesienia trudności), która posłuży za planszę. Oprócz tego każdy z graczy otrzymuje pustą kartkę na własny użytek. Gra polega na zadawaniu współgraczowi dowolnej liczby do odszukania. W tym czasie pozostali uczestnicy gry jak najszybciej zapisują na swoich kartkach liczbę „10”. W momencie, gdy zadana liczba zostanie przez gracza odszukana, wypowiada on słowo STOP, a pozostali przestają zapisywać dziesiątki. Następnie role się odwracają. Grę można skończyć w dowolnym momencie. Wygrywa osoba, która zapisała na swojej kartce jak najwięcej dziesiątek.


Gra w bulwy
Do gry potrzebne będą plansze z rozsypanką liczb, jak w grze w dziesiątki, tyle, że każdy z uczestników gry dostaje taką planszę na własny użytek. Gra polega na zakreślaniu licz w kółka – „bulwy” i łączenie ich wężykiem w kolejności rosnącej. Wygrywa ten, kto pierwszy ukończy (bezbłędnie) cały wężyk.

A pamiętacie zabawę w wyrazy?

Ktoś zadaje wyraz, najlepiej jak najdłuższy (np.: TRAKTORZYSTA). Następnie wszyscy uczestnicy gry układają z niego inne, dowolne wyrazy w określonym czasie (np.: 5 minut). Wygrywa ten, kto ułoży jak najwięcej wyrazów i to on, w nagrodę, zadaje nowy wyraz.